Konsolbord 1800-talets första hälft

656708

KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, delvis massiv valnöt, träskurna karyatider i form av Diana, beslag av mässing, skiva av carraramarmor, höjd 97, 131 x 56 cm

PROVENIENS: Stopalo

Senare skiva och beslag, något omarbetat

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Skåp, byråer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (9 bud)
5151554
9 600
5151553
8 000
5150013
5 200
5148026
5 000
5137288
4 400

Slutpris SEK:
9 600
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.