Skrivbord Napoleon III

656683

SKRIVBORD, Napoleon III, svärtat, förgyllda bronsbeslag, blindträ i ek, skinnklädd skiva med guldsnitt, lådorna invändigt mahognyfanerade, ymning beslagsdekor av lister och hörnbeslag karyatidansikten samt fothylsor med akantusvoluter, nycklar medföljer, höjd 76, 155 x 83 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Kontorsmöbler, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skrivbord Napoleon III

Budhistorik (30 bud)
5150790
52 000
5150789
50 000
5150787
48 000
5150782
46 000
5150785
46 000

Slutpris SEK:
52 000
5 018 EUR, 5 699 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.