Bord directoirestil

656681

BORD, ett par, directoirestil, Ryssland 1900-tal, fristående, fanerat med masurbjörk, beslag av mässing, sarger med eglomiserande dekor på glas, fronten med en låda, svänga ben med fotkryss, avslutande hjultrissor, höjd 85, 51 x 50,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ett glas med spricka

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Soffbord, sidobord, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bord directoirestil

Budhistorik (11 bud)
5151236
12 500
5150792
12 000
5150039
11 500
5136261
11 000
5132463
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.