Skulptur Michael Schilkin

653506

MICHAEL SCHILKIN ( Finland 1900-1962), skulptur, Arabia 1936, stående flicka på ett lamm, glaserat stengods, signerad och daterad M. Schilkin -36, höjd ca 76 cm

Keramik/Porslin, Design

Kundcenter

Skulptur Michael Schilkin

Budhistorik (6 bud)
5166520
30 000
5166519
28 000
5157500
24 000
5155989
8 200
5155605
8 000

Slutpris SEK:
30 000
2 895 EUR, 3 288 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.