Stekfat porslin, Kina 1700-tal

651389

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-795), underglasyrblå dekor av pagodlandskap, ca 36x27 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Ett obetydligt glasyrnagg, smärre glasyrnötningar i kant

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Orientaliskt, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (25 bud)
5192398
3 600
5192391
3 400
5192389
3 200
5192383
5192388
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.