kARAFFER

651117

KARAFFER, 7 st, 1 burk med lock, Frankrike, 1800-talets andra hälft, glas, höjd 18-35 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

En med lagningar, en med nagg, 2 proppar saknas, något invändig beläggning, alla karaffer och alla proppar ej sammanhörande

Glas, Servisglas, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

kARAFFER

Budhistorik (22 bud)
5187674
3 400
5186272
3 200
5187673
5186272
2 800
5187672
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.