4 spetsglas 1700-tal

651083

SPETSGLAS, 4 st., 1700-tal, samtliga med dekor av luft i benet, ett glas med handmålad förgylld kant, ett glas med graverad dekor av lejon undertill, höjd ca 14-18 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Glas, Dricksglas, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

4 spetsglas 1700-tal

Budhistorik (36 bud)
5191409
11 000
5186271
10 500
5191392
10 500
5186271
9 400
5191285
9 200

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.