8 spetsglas Sverige 1700-tal

651081

SPETSGLAS, 8 st., Sverige 1700-tal, grå- och ametistfärgade, fot med omvikt kant, 7 st med invändig dekor av luft i benet, höjd 15-17 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Ett glas med nagg

Glas, Dricksglas, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

8 spetsglas Sverige 1700-tal

Budhistorik (35 bud)
5187807
33 000
5189158
33 000
5187807
32 000
5186282
31 000
5187806
31 000

Slutpris SEK:
33 000
3 185 EUR, 3 617 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.