10 sengustavianska starkvinsglas

651072

STARKVINSGLAS, 10 st., Sverige, 1800-talets första kvartal, sengustavianska, graverad dekor av girlander och tofsar, höjd ca 12 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Något varierande form och färg

Glas, Dricksglas, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (28 bud)
5189745
27 000
5189277
26 000
5189520
25 000
5189277
22 000
5188310
21 000

Slutpris SEK:
27 000
2 606 EUR, 2 959 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.