Jonas Torstensson brödkorg

650991

JONAS TORSTENSSON, "Wretman", brödkorg, nysilver, tillverkad 1996 på Gense i Eskilstuna som gåva till Tore Wretman på hans 80-årsdag från tidningen Gourmet, undertill signerad JT och med dedikation, höjd 24 cm, medföljer äldre insats av nysilver

PROVENIENS: Tore Wretman

Diverse, Samlarobjekt, Metall, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Jonas Torstensson brödkorg

Budhistorik (54 bud)
5187353
19 000
5187139
18 500
5187116
18 000
5187116
16 500
5187030
16 000

Slutpris SEK:
19 000
1 820 EUR, 2 138 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.