Obelisk av marmor

650585

OBELISK, grå- och vitspräcklig marmor, höjd ca 69 cm

LITTERATUR: Avbildad sidan 103 i boken "Ätbara vällusten"

PROVENIENS: Tore Wretman

Smärre nagg vid basen, slitage

Diverse, Samlarobjekt, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Obelisk av marmor

Budhistorik (38 bud)
5192116
7 600
5192113
7 400
5192108
7 200
5192104
7 000
5192102
6 800

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.