Bläckställ av porslin från 1800-talets mitt

650561

BLÄCKSTÄLL, porslin, 1800-talets mitt, föreställande ätande gentleman, handmålad, monterad på metallplatta, höjd 13 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Smärre slitage, obetydlig nagg

Keramik/Porslin, Figuriner, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
5176406
1 800
5191301
1 700
5176406
1 600
5191300
5176406
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.