Hertha Hillfon stengodsskål

650559

HERTHA HILLFON, skål, stengods, delvis glaserad i svart och grönt, signerad H, höjd 6,5, diameter 12,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Glasyrmistor

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Hertha Hillfon stengodsskål

Budhistorik (45 bud)
5191692
5 400
5191297
5 200
5191283
5 000
5191296
5 000
5191283
4 800

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.