Stekhuv av pläter från 1800-talets slut

650544

STEKHUV, pläter, sannolikt Storbritannien, 1800-talets slut, handtag med dekor av växtornamentik, höjd 21, längd 38, bredd 29 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Bristning nedtill, smärre slitage

Diverse, Samlarobjekt, Metall, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (17 bud)
5189864
5173979
3 800
5172176
3 600
5173978
3 400
5172176
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.