Stekhuv, pläter, 1800-talets slut

650521

STEKHUV, pläter, sannolikt Storbritannien, 1800-talets slut, handtag med dekor av mussla och akantus, nedtill kantbård, graverad latinsk devis på två sidor, höjd 24, längd 30, bredd 22 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage

Diverse, Samlarobjekt, Metall, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (27 bud)
5191648
7 000
5191747
6 800
5191648
6 600
5191743
6 400
5191648
6 200

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.