Bordsklocka silver Möllenborg 1867

650489

MÖLLENBORG & FÉRON, bordspingla, silver, Stockholm 1867, dekor av meanderbård och stående skördegudinnan Demeter, höjd ca 11 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage, smärre bucklor

Silver, Övriga silverföremål, Metall, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (46 bud)
5189072
11 000
5186276
10 500
5186276
9 200
5189071
9 000
5186276
8 000

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.