4 sejdlar från 1900-talets början

650483

SEJDLAR, nysilver och glas, 1900-talets början, botten av klart glas med slipad dekor av stjärna, höjd 11,5 cm

HISTORIK: Tore ville att öl skulle serveras kall, därför ställde han in dessa glas i kylskåpet så de blev kalla innan ölen hälldes upp i dem.

PROVENIENS: Tore Wretman

Diverse, Hem, Metall, Mässing, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (28 bud)
5189272
6 000
5188070
5 800
5188070
5 600
5189271
5 400
5188070
5 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.