Ett par bordsprydnader från sent 1800-tal

650478

BORDSPRYDNADER, ett par, nysilver, 1800-talets slut, i form av hjortar och palmer, höjd ca 39 cm

HISTORIK: Har stått på restaurang Stallmästargården.

PROVENIENS: Tore Wretman

En med två avbrutna blad, slitage, anlöpningar

Diverse, Hem, Metall, Tenn, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (24 bud)
5191899
4 600
5191896
4 400
5191865
4 200
5191888
5191865
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.