Silverfat Guldsmedsaktiebolaget Stockholm 1960

649934

GULDSMEDSAKTIEBOLAGET, skålfat, silver, Stockholm 1960, stämpelmärkt, med gravyr för Operakällaren 21/9 1961, höjd 3,5, diameter 19,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Gravyr, repor

Silver, Övriga silverföremål, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (47 bud)
5191370
7 600
5191389
7 400
5191370
7 200
5191378
7 000
5191370
6 800

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.