Skål Sigvard Bernadotte Georg Jensen

649903

SIGVARD BERNADOTTE, skål, silver, Georg Jensen 1960-tal, designnummer 990A, invändigt med dekor av stiliserad blomma, stämplad Sigvard DENMARK GEORG JENSEN STERLING 990A och dedikation TILL TORE 7.5. 1966 FRÅN MARIANNE OCH SIGVARD, personlig gåva från Sigvard och Marianne Bernadotte till Tore Wretman, höjd 6,5, diameter 17,5 cm, vikt 288 g

PROVENIENS: Tore Wretman

Repor

Silver, Övriga silverföremål, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (41 bud)
5191276
10 500
5191270
10 000
5191045
9 800
5191045
9 600
5190897
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.