Monica Backström skål, Boda omkring 1970

649630

MONICA BACKSTRÖM, skål, Boda omkring 1970, klarglas med invändig dekor av lösa glastrådar, 3 glasägg medföljer, signerad Ateljé Kosta Boda M. Backström Nr 206845417, höjd 13, diameter 23 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Fastlimmad på sockel av plexiglas

Glas, Konstglas, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (22 bud)
5191795
5191793
2 800
5191043
2 600
5191043
2 400
5191788

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.