Bordsurtout, omkring år 1900

649607

BORDSURTOUT, omkring 1900, nysilver och glas, stomme av nysilver, flaskor och burkar av slipat klarglas, lock i nysilver, höjd 29 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Enstaka nagg och beläggning, nysilverlock med slitage

Glas, Övrigt glas, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordsurtout, omkring år 1900

Budhistorik (42 bud)
5187766
5 400
5184192
5 200
5182620
5 000
5184191
4 800
5182620
4 600

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.