Kanna, glas, 1800-talets första hälft

649602

KANNA, glas, 1800-talets första hälft, klarglas, slipad och handmålad dekor i guld, höjd 23,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Invändig beläggning i botten

Glas, Servisglas, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (50 bud)
5192323
8 400
5192278
8 200
5191878
8 000
5191878
7 800
5192275
7 600

Slutpris SEK:
8 400
811 EUR, 921 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.