Hans Hedberg 2 skulpturer, Biot Frankrike

649597

HANS HEDBERG, skulpturer 2 st, Biot, Frankrike, i form av tvådelade ägg, glaserade i gul och beige respektive vit och grågrön flammig glasyr, fastlimmade på järnsocklar, höjd 15,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Fastlimmade, gult ägg med naggar

Keramik/Porslin, Figuriner, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (35 bud)
5191856
7 800
5190862
7 600
5190862
7 200
5190823
7 000
5190384
6 800

Slutpris SEK:
7 800
753 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.