Hans Hedberg bonbonjär Biot

649575

HANS HEDBERG, bonbonjär i form av frukt, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, beige och grå spräcklig glasyr, signerad HHg, höjd 18 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Hans Hedberg bonbonjär Biot

Budhistorik (34 bud)
5190973
8 600
5190975
8 400
5190973
8 200
5186642
8 000
5186642
7 800

Slutpris SEK:
8 600
830 EUR, 943 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.