2 skulpturer av Hans Hedberg

649572

HANS HEDBERG, skulpturer 2 st, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, i form av tvådelade ägg, glasyr i rosa och beige respektive gult och beige, fastlimmade på järnsockel, höjd 9,5 och 12 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Det gula ägget med krackelyrer, båda äggen fastlimmade på sina socklar

Keramik/Porslin, Figuriner, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

2 skulpturer av Hans Hedberg

Budhistorik (22 bud)
5190174
5 000
5188354
4 800
5186977
4 600
5186185
4 400
5185264
4 200

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.