Edvin Öhrström, skulptur, Lindshammar

649554

EDVIN ÖHRSTRÖM, glasskulptur, Lindshammar 1960-tal, möjligen "Vilja", ametistfärgad gjuten glasmassa, monterad på sockel av svartmålat stål, höjd ca 43 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Spricka vid basen, repor

Glas, Konstglas, Konst, Skulpturer, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (37 bud)
5192620
9 800
5192615
9 600
5192618
9 600
5192615
9 400
5192617
9 200

Slutpris SEK:
9 800
946 EUR, 1 074 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.