Stig Lindberg stengodsvas Gustavsberg studio

649538

STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg studio 1967, stengods, inpressad dekor av cirklar och kvadrater, turkosblå glasyr, signerad Gustavsberg studio Stig L, höjd 27,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Mycket svag krackelyr

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (22 bud)
5189804
7 600
5189531
7 400
5189531
7 200
5188276
7 000
5188107
6 800

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.