Vicke Lindstrand vas, Kosta omkring 1970

649534

VICKE LINDSTRAND, vas, Kosta omkring 1970, överfång i blått och grönt med djupblästrad dekor av av stiliserade fåglar, signerad Kosta V. Lindstrand 56701, höjd 17 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Fotnagg, invändig beläggning

Glas, Konstglas, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (44 bud)
5190849
7 000
5190839
6 800
5190833
6 600
5189074
6 400
5188648
6 200

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.