Hans Hedberg vas, Biot, Frankrike

649526

HANS HEDBERG, vas, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i orange, grått och ljusgult, signerad HHg, höjd 13,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (28 bud)
5190012
6 000
5190007
5 800
5190007
5 600
5189997
5 400
5190004
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.