Anna Petrus lejon tenn

649239

ANNA PETRUS, lejon, Svenskt Tenn 1957, tenn, modellnummer 1136, stämplat med änglamärket Svenskt Tenn G9, höjd 16 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Diverse, Samlarobjekt, Svenskt Tenn, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Anna Petrus lejon tenn

Budhistorik (38 bud)
5191094
36 000
5191090
35 000
5191081
34 000
5191081
33 000
5191077
32 000

Slutpris SEK:
36 000
3 474 EUR, 3 946 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.