Elchocksapparat 1800-tal

647792

MEDICINSK APPARAT, för elchocksbehandling, 1800-talets andra hälft, "The Davis & Kidder Patent Magneto-Electric Machine for Nervous Diseases", framtagen 1854, i originaletui, etuiets storlek ca 11,5x26x12 cm

Ingår i temaauktionen Technica & Nautica

Nautica/Technica, Tema

Monter 3

Elchocksapparat 1800-tal

Budhistorik (19 bud)
5169530
3 200
5169436
5169427
2 800
5169390
2 600
5169333
2 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.