Spisa Ribb servisdelar

668915

STIG LINDBERG, "Spisa Ribb", 19 servisdelar, Gustavsberg, formgiven 1955, bestående av 12 tekoppar med fat, mindre skål, större skål (höjd 9,3 cm), 5 förättstallrikar (diameter 21 cm)

Smärre bruksslitage, enstaka krackelering på en kopp, mindre glasyrdefekter, en kopp med mindre nagg

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Spisa Ribb servisdelar

Budhistorik (9 bud)
5088501
3 400
5083455
3 200
5088499
3 200
5083455
5088497
2 800

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.