Max Kuglmayr oljemålning

668125

MAX KUGLMAYR (1863-c.1930), Folkscen med alplandskap, signerad samt daterad 1918, olja på pannå, ca 16x11,5 cm

Konst, Äldre måleri

Fack 29

Max Kuglmayr oljemålning

Budhistorik (16 bud)
5082840
2 800
5082842
2 600
5082840
2 400
5082806
5082806
1 700

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.