Kaffekanna 1800-tal mässing

667666

KAFFEKANNA, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, sannolikt Skultuna bruk, mässing, cylinderformad, uppsvängd pip, handtag i svärtat trä med dekor av ben, lock med urnformad lockknopp, botten med kulfötter, höjd ca 19,5 cm

Diverse, Metall

Monter 20

Kaffekanna 1800-tal mässing

Budhistorik (20 bud)
5078212
1 600
5078205
5078203
1 400
5078202
1 300
5078200

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.