Royal Dux figuriner

665767

ROYAL DUX, (2) figuriner, herre och dam i rokokokläder, bemålat och glaserat porslin, 1900-talets andra hälft, etikettmärkta samt stämplade Royal Dux Czechoslovakia, höjd 21 - 22 cm

Smärre bruksspår

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Royal Dux figuriner

Budhistorik (1 bud)

5081188
2019-08-16 13:37:44

2019-08-16 kl 17:12
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.