Nils Jonsson sideboard "Arild" Dux

661698

NILS JONSSON, sideboard, "Arild", Troeds, 1950/60-tal, fanerad med palisander, brännmärkt, insida av björk, längd 190 cm, bredd 43 cm, höjd 78 cm, Cites-intyg medföljer

Bruksslitage, något solblekt, hyllbärare saknas delvis, mindre fanerskada på vänster lucka

Möbler, Skåp, byråer, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Nils Jonsson sideboard

Budhistorik (9 bud)
5090615
4 400
5085119
4 200
5090613
4 200
5085119
3 400
5085114
2 800

Slutpris SEK:
4 400
452 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.