Silver 6 delar

661288

SILVER, 6 delar: Strösockersked, stämplad JN Skara B5 (Jonas Nylander Skara 1856), strösockersked, silver stämplad JES O5 (Jacob Engelbert Lundberg 1868, verksam Sundsvall 1850-75), strösockersked, silver, ostämplad, 1800-tal, tesil, silver, invändigt förgylld, stämplad JAL 1883 (Julius August Lohfert, St Petersburg), sked Stephan Halling Örebro 1798, sked Köpenhamn 1800-tal, vikt ca 289 g

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Silver 6 delar

Budhistorik (6 bud)
5065110
5065109
5065108
900
5061417
750
5060632
700

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.