Mugg London Britanniasilver

661209

MUGG, sterlingsilver (Britannia silver 95,84%), dubbla hänklar, punsad dekor, stämplad HF London 1912, höjd 8, längd med hänklar 16, diameter 9 cm, vikt 146 g

Spår av invändig förgyllning, bucklor

Silver

Monter 8

Mugg London Britanniasilver

Budhistorik (5 bud)
5065127
5062838
5061414
5061413
850
5061412

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.