Loving cup Georg III sterlingsilver

661195

JOHN LANGLANDS & JOHN ROBERTSON, Georg III, sk. Loving cup, sterlingsilver, svängda hänklar på bukig kropp, slät yta, med monogram, stämplad Newcastle 1779, höjd 15, vikt 361 g

Med monogram, hänkel med lagning

Silver

Budhistorik (7 bud)
5065160
5064501
1 900
5064499
1 800
5064498
1 700
5062840
1 600

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.