Rysk brosch från 1900-talets början

661119

BROSCH, 56 guld, Ryssland 1908-17, rosenslipad diamant ca 0,2 ct, ljusröda topaser ca 0,5 ct, gröna granater totalt ca 0,77 ct, längd 4,6 cm, vikt 2 g

Smärre bucklor och skador i fattningen.

Guld/Smycken

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (15 bud)
Bud EUR
5075100
380
5075096
360
5075093
340
5075094
320
5075093

Slutpris EUR:
380
3 967 SEK, 446 USD
Utropspris EUR: