Skål jugend

660316

SKÅL, glas, iriserande dekor, ställning i förgylld metall jugend, Loetz-typ, 1900-talets början, diameter ca 22 cm, höjd 19 cm

Åldersrelaterat slitage

Glas, Vaser, skålar, fat

Geijersgatan 14, Göteborg

Skål jugend

Budhistorik (5 bud)
5080409
5075316
1 800
5073491
5072287
600
5072014

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.