Gottfrid kallstenius oljemålning

660266

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Skärgårdslandskap i månsken, signerad G. Kallstenius, olja på duk, bildmått 72x150 cm

Nedtill något buktande duk

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (16 bud)
5071778
20 000
5071777
16 000
5071776
7 200
5071775
7 000
5071745
6 000

Slutpris SEK:
20 000
1 916 EUR, 2 250 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.