Herta Bengtsson Koka Blå

659192

HERTHA BENGTSSON, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets mitt, 4 tallrikar diameter 26 cm, 12 tallrikar diameter 24 cm, 13 tallrikar diameter 21 cm, 11 djupa tallrikar diameter 20 cm, 1 assiett diameter 19 cm, 6 assietter diameter 17 cm, 1 skål diameter 23 cm, 1 karott diameter 22 cm, 1 form mått 28x16 cm, 3 fat mått 32x15 respektive 36x24 cm, 2 såsskålar längd 14 och 19 cm, en kanna höjd 13 cm

1 extra lock medföljer

Enstaka nagg och hårsprickor

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Herta Bengtsson Koka Blå

Budhistorik (13 bud)
5066232
5066219
3 800
5066185
3 600
5066181
3 400
5063932
3 200

Slutpris SEK:
393 EUR, 436 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.