Salsskåp 1700-tal

659171

SALSSKÅP, 1700-tal, rokoko, fanerat i alm, valnöt och rot, inredd med hyllplan samt skedhylla, underdel med lådor, draghandtag med förgyllda beslag, svängda fötter, höjd 235 cm, 150x51 cm

slitage, sprickor, invändigt avskrapad färg på överdel, fanérbortfall, listbiter på krön saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Salsskåp 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
5113804
9 600
5111611
8 200
5101044
6 000
5101043
4 200
5099683

Slutpris SEK:
9 600
942 EUR, 1 046 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.