Matgrupp 11 delar 1960-/70-tal

658903

MATGRUPP, 11 delar, 1960-/70-tal, jakaranda och jakarandafanér, rektangulärt bord med en iläggsskiva, 10 stolar klädda med olivgrönt läder, CITES-intyg medföljer, bordets höjd 77, skivan 170x100 cm, stolarnas höjd 81 och sitthöjd 42 cm

Smärre slitage, några stolar med limningar, ett bordsben med smärre fanérskada

Möbler, Matsalsmöbler, Design

Budhistorik (5 bud)
5090220
5 200
5090219
5 000
5090217
5088806
5088731

Slutpris SEK:
5 200
510 EUR, 567 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.