Ture Ryberg skåp 1930-tal

658313

TURE RYBERG, skåp, 1930-tal, J.E. Thuns Möbelsnickeri, Faringe, grönmålat med inredningen svartmålad, upptill glasdörrar med bakomliggande hyllor, nedtill skåp med låda samt hylla, etikettmärkt J.E. Thuns Möbelsnickeri, Faringe Till Herr arkitekt Ture Ryberg, Svartensgatan 20 Stockholm, höjd 223, 136,5 x 48 cm

PROVENIENS: Arkitekt Ture Ryberg, Stockholm

Slitage

Möbler, Skåp, byråer, Design

Ture Ryberg skåp 1930-tal

Budhistorik (21 bud)
5112973
10 500
5112970
10 000
5112968
9 800
5112968
9 200
5112967
9 000

Slutpris SEK:
10 500
1 031 EUR, 1 145 USD
Utropspris SEK:
9 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.