Roland Svensson

655270

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (5) "Skärgård", komplett svit med fem färglitografier, signerade roland S, 50/350, rammått ca 48x58, 59x43, 62x46, 48x61, 47x63 cm;
Omfattar: "Våris", "Sommarhav", "Utskär/Jägaren", "Tjockan kommer in", "Höst Bullerö"

Läs mer

Konst, Grafik, Tema

Roland Svensson

Budhistorik (4 bud)

5087707
5 000
5074367
5036444
5035339

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.