Sidenbroderier

663528

SIDENBRODERADE tavlor (2) föreställande "Das schlos lohmen an der weseniz" , signerade E G H Hårdh 11 juni 1805 samt "Viue des .....signerad och daterad 1806, ramarnas innermått ca 20x28 cm

Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland

Veck, mindre fläckar, lossnad tråd, en sitter löst i monteringen

Diverse

Sidenbroderier

Budhistorik (3 bud)

5039606
2 400
5039605
5036683

Slutpris SEK:
2 400
247 EUR, 281 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.