Helmer Ringström

663482

HELMER RINGSTRÖM, "Anita", servisdelar, 13 st, Gefle, 1900-talets första hälft, flintgods, bestående av 7 kaffekoppar med fat, tekopp med fat, gräddkanna, sockerskål, 3 assietter, medföljande delar med nagg och sprickor 7 koppar med fat, tekopp med fat, ytterligare medföljande 5 assietter "Zenith"

Assitterna med glasyrslitage

Keramik/Porslin

Monter 14

Helmer Ringström

Budhistorik (5 bud)
5042630
700
5041441
650
5042628
650
5041441
5041150

Slutpris SEK:
700
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.